Nowy Targ atrakcje

Nowy Targ to miejsce wyjątkowe na mapie Polski. Miejsce, które zachwyca malowniczymi krajobrazami i wyjątkowym klimatem Podhala. Każdy kto odwiedzi Nowy Targ, w trasie swej wycieczki uwzględnić powinien kilka miejsc szczególnych, takich, które stanowią największe atrakcje tego miasta.

Zwiedzanie Nowego Targu nie może obyć się bez skosztowania regionalnej kuchni, której nie sposób podrobić. Każdego kto pragnie skosztować smaków Podhala w najlepszym wydaniu, serdecznie zapraszamy do Absyntu, restauracji wielokrotnie wyróżnianej nie tylko przez ludzi z branży restauracyjnej, ale i jej gości. Smak przygotowywanych przez nas potraw może stać się jednym z piękniejszych wspomnień przywiezionych z Nowego Targu.

Po sytym obiedzie w naszej restauracji, zachęcamy Państwa do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc Nowego Targu, jakimi niewątpliwie są:

Stare Wierchy

Stare Wierchy

Malownicza polana i szczyt w Gorcach z których rozciąga się wyjątkowy widok na panoramę gór. Przez Stare Wierchy wiodła niegdyś droga królewska prowadząca na Węgry. Dziś, w miejscu niegdyś lubianej przez zbójników karczmy, znajduje się schronisko turystyczne.

Turbacz

Turbacz

Najwyższy szczyt Gorców, a pod nim schronisko turystyczne i niewielkie Muzeum Kultury I Turystyki Górskiej PTTK oraz duży węzeł szlaków turystycznych. Niezwykłe widoki rozciągające się z Turbacza oraz różnorodność oferowanych tras, sprawia, że jest to wspaniała baza wypadowa dla turystów. Co roku, w drugą niedzielę sierpnia, odbywa się tu Święto Gór, niezwykle klimatyczne wydarzenie zrzeszające górali z bliższych i dalszych rejonów oraz turystów z całego kraju.

Rezerwat Przyrody „Bór Na Czerwonem”

Jedyny rezerwat torfowiskowy – leśny, Kotliny Orawsko - Nowotarskiej, który obejmuje ochroną rozległe tereny o wyjątkowo atrakcyjnej roślinności. Na terenie rezerwatu utworzono ścieżkę edukacyjną, która daje szansę na to, by przyjrzeć się nieskalanej ręką człowieka przyrodzie, z bliska. Wyjątkową atrakcją jest także platforma widokowa z której rozciąga się zachwycający widok na Tatry i rozległe torfowiska.

Lotnisko Nowy Targ

Lotnisko Nowy Targ

Lotnisko sportowe należące do Aeroklubu Nowy Targ. Lotnisko o bogatej historii, w czasie II wojny światowej wykorzystywane było przez Niemców. W roku 1979, w trakcie pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski, odbyła się tu msza święta. Odwiedzając lotnisko warto skusić się na lot widokowy nad Podhalem np. balonem lub szybowcem. Na uwagę zasługują też organizowane tu co roku imprezy, które przyciągają gości z całego kraju między innymi: Puchar Polski modeli sterowanych mechanicznie F1E oraz Nowotarski Piknik Lotniczy.

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe Nowy Targ

Nowy Targ to raj dla amatorów wycieczek rowerowych. Do wyboru mamy kilka popularnych tras rowerowych, na których trasie znajdują się nie tylko malownicze widoki i krajobrazy, ale i inne atrakcje turystyczne, takie jak np. gotycki kościół św. Katarzyny, Rezerwat Przełom Białki, Muzeum Podhalańskie w Ratuszu, Dwór Tetmajerów i inne. W zależności od naszych preferencji do wyboru mamy kilka tras, tych krótszych ok. 5 kilometrowych, aż po te 30 kilometrowe.

Wyciągi Narciarskie

Wyciągi narciarskie Nowy Targ

W sezonie zimowym turystów przyciągają wyciągi narciarskie np. Zadział czy Długa Polana. Atrakcyjne trasy zjazdowe idealne zarówno dla początkujących narciarzy, w tym tych najmłodszych, jak i tych bardziej zaawansowanych. Piękne widoki, mnóstwo dodatkowych atrakcji i kameralny klimat, to największe zalety tych miejsc.

Hokej: Podhale Nowy Targ

Hokej Podhale Nowy Targ

Polski klub hokejowy, który ma na swym koncie 19-ście tytułów Mistrza Polski. Klub, który wychował wielu wspaniałych sportowców, odnoszących znaczące sukcesy: olimpijczyków i reprezentantów kraju. Miejsce szczególnie nam bliskie, gdyż właściciel restauracji, Pan Artur Kret, to były hokeista tego klubu, mistrz Polski z 2010 roku i reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych.

 Jarmarki

Nowy Targ od zawsze uważany był za stolicę handlu w regionie Podhala. Nie dziwi więc, że organizowane tu jarmarki wpisują się wręcz w tradycję Nowego Targu. Aktualnie jarmarki organizowane są tu w czwartki i niedziele, a ich wyjątkowy klimat wciąż przyciąga rzesze turystów. Co można kupić na tutejszych jarmarkach? Wszystko! Od kosmetyków i odzieży, po wyroby z tutejszych gospodarstw, żywe zwierzęta i pamiątkowe drobiazgi.

Jarmark Podhalański

Wyjątkowa impreza plenerowa organizowana w Nowym Targu raz do roku. Jarmark Podhalański to całe mnóstwo atrakcji: możliwość podziwiania i zakupu wyrobów miejscowych gospodarzy i rzemieślników, występy regionalnych artystów oraz muzeum obrazujące życie dawnych mieszkańców tego regionu – to wszystko składa się na magiczny klimat tego miejsca, klimat, który pozwala na małą „podróż w czasie”. Nic dziwnego, że co roku na jarmark przybywają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale i turyści z całego kraju.
© Copyright Restauracja Absynt 2013 || Projekt i wykonanie: strony www Zakopane "U Ciwersa"